15. desember – Trondheim

Wooohooo!! Jeg er i Trondheim og her er det helt fantastisk!!

I går reiste jeg fra Kyrksæterøra med bil og dagen før hadde jeg fått adressen til Grete! Men da jeg kom frem så var Grete på jobb! Ute var det skjitkaldt og jeg var egentlig ganske irritert. Tenk å invitere meg hjem til seg og deretter ikke være hjemme?

Heldigvis fant jeg et åpent vindu, jammen bra jeg er myk, for det var ikke store glipen. Men sjekk hvilken herlighet jeg fant da jeg krøp inn.

Det er vel ganske innafor å tenke at man har kommet til himmelen når dette er noe av det første man ser?

Men jeg brukte ikke mye tid på å drømme da jeg kom. Jeg var kald og trøtt. Lånte den røde genseren og sovnet strak ut på sofaen. Der sov jeg også da Grete kom hjem fra jobb. Egentlig ganske flaut, men likevel aller mest koselig.

Det ble en stille og rolig kveld, men planen for fredagen er å ha en lang og hyggelig tur til Trondheim. Men vi fikk oss en herlig tur ut i snøen. Jeg er ikke så veldig kjent med hunder, men denne er akkurat passe stor og akkurat passe snill. Kanskje hund er mitt neste kjæledyr?

Jeg kommer snart tilbake med mer. Det ble så utrolig mye som skjedde i dag at jeg tror jeg må ta det i flere omganger.

Her kommer dagens julelåt:

 

~LR~

Reklame

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s